Mylić się – rzecz ludzka. Przemądrzali „fachowcy”

 

Z basenami zawodowo mam do czynienia od 2000 roku, a ze spa od 2001. Co nieco zatem wiedzy zarówno ja, jak i nasz zespół, nabyliśmy.

I przyznamy, że tzw. swimspa długo traktowaliśmy po macoszemu. Chcesz masażu? Kup jacuzzi. Chcesz pływać? Zrób/wybuduj sobie basen. Taki minimum 8×4 metry i 1,5m głęboki.

A swimspa, panie, to takie ni pies ni wydra. Do wszystkiego. A wiadomo – jak do wszystkiego to…

 

A tymczasem…

 

Rynek zweryfikuje każdego przemądrzalca. Po prostu zagłosuje portfelem. Proszę spojrzeć na wykres zainteresowania słowem „swimspa” wg Google Trends:

a tak “swim spa”:

Jak nie można z czymś [kimś] walczyć, warto to [go]  zrozumieć. 

 

Do czego służy wanna spa, a do czego basen spa?

 

No i teraz zastanówmy się, wychodząc od funkcji:

 • wanna spa – do biernego wypoczynku, masażu, dlatego z ciepłą wodą (ok. 37°C)
 • basen – do aktywnej zabawy, pływania, dlatego z nieco chłodniejszą wodą (ok. 28°C)

Niby to oczywiste – basen służy do pływania. Ale… co ciekawe, wcale nie tak wiele osób pływa. Wystarczy spojrzeć na zachowanie ludzi na publicznej pływalni. Więcej osób korzysta ze spa, ze zjeżdżalni, atrakcji niż pływa!

 

Kto i dlaczego zatem jest najczęstszym użytkownikiem basenu?

 

 1. Tu chyba każdy ma podobne doświadczenie – dzieci!
  Iluż naszych klientów wygłosiło podobne zdanie – “odkąd dzieci się wyprowadziły/podrosły rzadko mamy czas korzystać…”  Moje własne dzieci, gdy podrosły od lat nie skorzystały z basenu w ogrodzie (zbyt ciasny do pływania), ale za to chętnie zrobią imprezę dla znajomych w “jacuzzi”.
 2. Osoby, które aktywnie ćwiczą – niekoniecznie wyczynowo – mogą to być triathlonowcy, ale też miłośnicy fitnessu
 3. Każdy – latem dla ochłody 🙂

 

Kto jest najczęstszym użytkownikiem spa?

 

 1. Każdy :), poza małymi dziećmi. Powody główne mogą być różne – zdrowie, męcząca praca, ale po prostu – lubimy miłe doznania nie wymagające wysiłku – a to daje wanna spa.

I tak jak wanna spa stała się realizacją części potrzeb, którym nie mogła sprostać zwykła wanna, tak basen spa zrealizował lepiej część potrzeb, które przyświecały użytkownikom basenów. Co ciekawe – tymi potrzebami są – aktywna zabawa lub pływanie!

 

Dlaczego zatem swimspa/basen spa stają się coraz popularniejsze?

 

Są to przykładowo:

 • kompaktowy rozmiar (w stosunku do basenu) – zabiera mniej miejsca i wymaga niższych nakładów przy instalacji
 • możliwość pływania bez nawrotów
 • dedykowany przeciwprąd (możliwy do założenia w basenie, ale trudniej poradzić sobie z przeciwfalą i kwestią wyrównywania poziomu sylwetki kąpiącego (dysze wypornościowe)

Oczywiście różnić jest jest sporo (jeśli chcesz poznać pełniejszą listę – zapraszamy do tego posta o zaletach swimspa). Nie dziwi zatem szybki wzrost zainteresowania praktycznie na całym świecie. I choć w dalszym ciągu możemy oferować realizację basenów to wydaje się, że rynek prywatny swoim portfelem wskazał wyraźnie kierunek rozwoju branży i czeka nas solidne dokształcanie się w temacie basenów spa/swim spa.

Interesuje Cię wanna spa, basen lub basen spa? Zapraszamy do kontaktu.

___________________________________________________________

* jacuzzi podajemy tutaj za słownikiem języka polskiego PWN (https://sjp.pwn.pl/sjp/jacuzzi;2562177.html), nie w znaczeniu nazwy firmy lub produktów firmy Jacuzzi

 

  Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń 500 850 850 lub wypełnij formularz poniżej. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


  Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

  Formularz kontaktowy
  ×

   Jesteś zainteresowany tym modelem? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


   Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

   Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner