Wydawało nam się, że po 20 latach naszej pracy już każdy z Was zna odpowiedź na takie pytanie. A jednak 🙂

Cały czas w rozmowach przewija się pytania – “A co z tym robić zimą?”…

 

Ciepło, coraz cieplej ?

Gdybyśmy mieli patrzeć na popularność poszukiwań słowa “jacuzzi” np. w Google trends lub spojrzeli na zapytania, jakie docierają do nas ze strony sundance.pl odpowiedź byłaby dość prosta – od maja do lipca ludzie szukają spa.

I pokrywa się to niemal idealnie z popularnością słówka “basen”.

Czyli – robi się ciepło, więcej czasu spędzamy na dworze, szukamy możliwości ochłody.

Ale… w spa przecież ma być ciepło.

 

Zimno, coraz zimniej!

No właśnie. Każdy przyzna, że kąpiel w ciepłej wodzie w środku lata to niekonieczne jest to, co misie lubią najbardziej. Bo misie lubią ciepełko, gdy plucha czy śnieżek prószy 😉

Nawet nazwy producentów nawiązują do zimowych kąpieli lub miejsc kojarzonych z zimnej – gorące źródła, arktyczne lub północne spa itp.

 

Jeśli nie jesteśmy jeszcze pewni, pomyślmy o ciepłych źródłach na Węgrzech, Austrii czy Słowacji (przegląd: https://www.poradnikzdrowie.pl/regeneracja/uzdrowiska-i-termy/termy-baseny-termalne-w-europie-najlepsze-gorace-zrodla-aa-pUXp-Ls99-NQnu.html)

lub popatrzmy na zachowanie niektórych nacji. Np. kto o tym może wiedzieć więcej niż mieszkańcy Norwegii? Wystarczy spojrzeć na ten film https://youtu.be/y_EsZ9Fe0dw?t=46

Jak widać bynajmniej nie jest to dyscyplina podobna do morsowania 🙂

Co potrzeba do zimowej kąpieli w spa?

Na pewno warto zwrócić uwagę na:

  • miejsce
    Zaleca się umieścić spa nie dalej niż ok. 10 metrów od domu – ciepłego pomieszczenia. Dzięki temu na pewno nie zmarzniemy idąc do lub ze spa. Oczywiście także nasze ubranie zostawiamy w ciepłym miejscu.
    Dodatkowo dobrze zadbać o to, by było ono z dala od widoku osób postronnych, zarazem nieco osłonięte od wiatru
  • izolacja
    Im większa tym lepiej. Różni producenci stosują różne patenty – od izolacji powietrznej przez maty do pianek różnych gęstości. Nieodzownym elementem jest pokrywa termiczna na górę urządzenia – ona w największym stopniu wpływa na straty ciepła, tym samym zużycie energii
  • zasilanie
    W chłodne dni woda, gdy się kąpiemy wychładza się szybciej, jeśli chcemy korzystać jednocześnie z hydromasażu i grzałek warto zadbać o odpowiednie przyłącze zdolne zapewnić jednocześnie zasilanie pomp i grzałki (większość urządzeń jest domyślnie ustawionych w tryb albo – albo)

 

Podstawą tak czy tak są chęci i wypróbowanie. Spróbuj koniecznie – TO nie tylko zdrowe, to po prostu PRZYJEMNE 🙂

Często miewamy do czynienia z osobami, które wyłączają i opróżniają spa jesienią*, ale po wypróbowaniu zimą, pozostawiają je do użytku przez kolejne lata.

 

Dla zachęty nieco zimowych zdjęć. Bawcie się dobrze 🙂

 

* Pamiętaj, jeśli zdecydujecie się na wyłączenie urządzenia na zimę, zadbajcie o dokładne opróżnienie go z wody, zarówno w niecce, pompach, jak i całym orurowaniu. Nieprawidłowe opróżnienie to jeden z częstszych powodów awarii ogrodowych spa.

 

    Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń 500 850 850 lub wypełnij formularz poniżej. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


    Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

    Formularz kontaktowy
    ×

      Jesteś zainteresowany tym modelem? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


      Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

      Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner