Myślisz o spa w ogrodzie? Przygotowaliśmy podstawowe zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę – niezależnie od typu spa, producenta, marki.

 

Zaczynamy od ustalenia potrzeb

Potraktuj to poważnie. Spora część klientów trafia do nas z wybranymi modelami, które w trakcie rozmowy okazują się zupełnie niedopasowane. Dlaczego?

Ile osób będzie korzystało z wanny ogrodowej

Dobrą zasadą jest dobieranie spa na wielkość o 1 osobę więcej niż jest stałych użytkowników. Wynika to po prostu z wygody korzystania. Masaż trwa zwykle kilka – kilkanaście minut, jeśli chcemy zmienić miejsce, dobrze jest nie deptać po stopach współkąpiących 🙂

Kto będzie korzystał z wanny spa w ogrodzie?

Będziemy szczerzy – dzieci mają ze spa frajdę zawsze, ale krótką ;). Dla małych dzieci basen, nawet mały, bez przeszkód, w którym można skakać i nurkować jest bardziej atrakcyjny niż spa. 

Osoba wysoka, mocno zbudowana będzie źle się czuła w małym spa lub na zbyt niskim czy źle wyprofilowanym siedzisku. Typowym błędem są np. urządzenia z dwoma leżankami, co ładnie wygląda na zdjęciach, ale rzadko przekłada się na praktykę. Podobnie osoby niskie w potężnym, wysokim spa będą miały poziom wody zbyt wysoko lub odległość od niektórych dysz będzie zbyt duża, by masaż był właściwy.

Styl życia

Lubisz imprezowy styl życia? Jeśli zależy Ci na gościach, wybierz urządzenie, wannę spa bez leżanki – zapewnia więcej miejsc. Pomyśl też o prysznicu dostępnym dla gości i dobrej filtracji – więcej gości zawsze wiąże się z potrzebą lepszego dbania o wodę 🙂

Lubisz rustykalne klimaty, rozpalanie ogniska? Może balia? 

Budżet

Pozornie oczywista sprawa, że kupujemy to, na co sobie możemy pozwolić. Niemniej często spotykamy się z sytuacjami nadmiernych kompromisów. Spa ma dawać satysfakcję – czasem na próbę dobre jest dmuchane spa, by zobaczyć, czy w ogóle nas interesuje taki sposób spędzania czasu.

Weź pod uwagę stare hasło, że dobrze i tanio to często dwa urządzenia.

Budowa spa

Poświęciliśmy rodzajom spa osobny artykuł (LINK) – ale pomyśl, czy zależy Ci na wygodzie (gotowe niecki syntetyczne), klimacie rustykalnym (balia) czy baseniku dla dzieci (dmuchane).

Gwarancja i serwis wanny spa

Jasna i czytelna. Cóż, sprzęt jest tak dobry, jak dobry jest serwis. Wanna ogrodowa to jednak niemały wydatek – powinna służyć co najmniej kilkanaście lat. Będzie wymagała przeglądów, części wymiennych, części zapasowych. Obietnice składać łatwo – poobserwuj, czy marka jest obecna w wielu krajach, popytaj, sprawdź opinie.

Zwykle też gwarancje są nieco inne dla obiektów publicznych i dla osób prywatnych, obejmuje też różne elementy, np. inna jest gwarancja na części wymienne (filtry), na niecki czy podzespoły.

Lokalizacja

Gdzie masz zamiar postawić spa? Wewnątrz domu czy na zewnątrz? Jeśli wewnątrz, zaplanuj drogę transportu w budynku (spa się nie składa!), zadbaj o wentylację, odpowiednie miejsce do odpoczynku, wysokość sufitu umożliwiającą swobodne wejście, pamiętaj o pokrywie – ona też potrzebuje miejsca kiedy korzystamy z wanny spa.

Jeśli na zewnątrz – o rośliny w pobliżu, odległość od oczu osób postronnych (odpowiednia intymność), mniejsze nasłonecznienie. Wiele urządzeń typowych wanien ogrodowych (minibasenów) to urządzenia całoroczne – nie instaluj ich zbyt daleko od budynku, byś mógł zostawić ubranie i ręczniki w ciepłym miejscu i swobodnie przejść do spa.

Przyłącza

Zawsze zadbaj o odpowiednie zasilanie – właściwe przekroje przewodów zasilających, osobne przyłącza z zabezpieczeniami. Wanny nie potrzebują zwykle przyłączy wodnych – lepiej je napełniać wężem ogrodowym – zadbaj o ich dostępność i miejsce, gdzie można swobodnie wylać wodę ze spa co jakiś czas.

Podłoże, na którym ustawisz wannę spa

Bardzo ważną rzeczą w przypadku planowania lokalizacji jest zapewnienie podłoża zdolnego przenieść obciążenie spa (zwykle kostka brukowa czy chudy beton wystarczą). Jeśli myślisz o tym, by urządzenie było poniżej poziomu gruntu – zadbaj o drenaż i łatwość wejścia. Koniecznie zadbaj o dostęp dla potrzeb serwisu. Każde spa to tylko urządzenie – służy lata, ale może się uszkodzić. Im więcej ograniczeń, tym rosną często koszty serwisów. Widzieliśmy przypadki, gdzie konieczne było rozkuwanie płyt. (poświęcimy temu zapewne osobny artykuł)

Powyższe przykłady obrazują to, na co powinniśmy się przygotować myśląc o zakupie wanny spa. Jeśli masz więcej pytań to śmiało skontaktuj się z nami, nasi doradcy udzielą Ci wszystkich szczegółowych informacji.

Zapraszamy do kontaktu

 

  Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń 500 850 850 lub wypełnij formularz poniżej. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


  Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

  Formularz kontaktowy
  ×

   Jesteś zainteresowany tym modelem? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i razem znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojej strefy relaksu.


   Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

   Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner